Vestuvės be vedėjo. Ką mes be jo darysim?
Vestuvių rinkoje jau dirbame pakankamai ilgai ir labiausiai džiaugiamės savo augimu bei savo klientais, kurie visuomet pakylėja mūsų patirtį į naujas ribas. Net jei planavimo pradžioje atrodo, kad iššūkių labai daug, jei ima nerimas, kad gali nepavykti tinkamai – galų gale paskutinę dieną viskas susilipdo į vietas ir gaunasi tikrai puikus renginys. Kuo didžiuojamės labiausiai yra mūsų tarptautinių vestuvių kiekis, kuomet Lietuvoje susitinka keletas skirtingų kultūrų, tradicijų ir papročių. Tada pačios pamatome, kokie dideli yra tautiniai skirtumai vestuvių atžvilgiu, kaip tai, kas atrodo privaloma lietuviškose vestuvėse, yra nesuprantama užsienyje. Vienas tokių dalykų yra vestuvių vedėjas.
Tradiciškai vestuvių vedėjas reikalingas svečių akims ir ausims ganyti, kažkokioms veikloms pravesti (žaidimai, šokiai, svečių nuotaikos užkūrimas, etc.). Ir daug kam atrodo, kad be vestuvių vedėjo pati šventė sunkiai įmanoma. O, net jei atrodo kitaip ir norisi švęsti be jo, tada mamos ir močiutės pasinaudoja savo slaptais spaudimo metodais ir pergyvena dėl to, ką gi reiks daryti svečiams be vedėjo, ką jie veiks, kaip jiems bus nuobodu ir liūdna.
Mes suprantame, kuomet nesi dalyvavęs kitokioje šventėje tikrai gali atrodyti nejauku rinktis kažką kitokio ir planuoti kitaip. Visgi, per tiek metų ir po tiek tarptautinių vestuvių bei tradicinių vestuvių su vedėjais, galimas daiktas, kad mes jau “atsivalgėm” vedėjų ir jų programų. O galbūt mes tiesiog kitokios. Mums atrodo, kad vestuvės yra pati pati jaukiausia ir šeimyniškiausia šventė, kur – tikėtina – susitiks giminės ir draugai, visi norės susipažint, pasijuokt ir pasikalbėt. Kam tą vakarą skandinti kito asmens pasirodyme? Būna tokių vedėjų, kurie svečiams neleidžia nei valgyti, nei gerti, nei išeiti parūkyti be leidimo, nes jų programa yra šventas dalykas – visi turi sėdėt, žiūrėt ir dalyvaut. Gal mes tiesiog pasenom? Atrodo, kad žaisti žaidimus gali nebūti labai įdomu vyresniems, ne visi nori tame dalyvaut. Vestuvių diena, vakaras bei naktis tokie trumpi – paklauskit bet kokios buvusios jaunavedžių poros. Viskas prabėga pro akis akimirksniu. Todėl mes manom, kad ta vakarinė dalis turėtų būti skirta, visų pirma, pabendravimui su kiekvienu svečių asmeniškai, apkabinimams, juokui, prisiminimams. Galų gale, nuoširdžiam tūsui ir išsitaškymui, gerai muzikai, geram maistui. Kokybiškam laikui.
Jau kelis metus savo poroms siūlom apgalvoti šventės be vedėjo variantą. Jei ir jūs apie tai galvojat, štai mūsų pagrindiniai patarimai, kaip tokias vestuves susiplanuoti sklandžiai:
1. Pasiruoškite mamų ir močiučių abejonėms dėl to, ką svečiai vieni sau veiks, kas juos linksmins. Mūsų patarimas – jei tik įmanoma, šventės planavimo detales pasilikite sau, tegul joms visa šventė būna siurprizas be jokių išankstinių nuogąstavimų ir streso. Jei to padaryti nenorite, tuomet tiesiog linkim kantrybės, parodykite joms šį mūsų straipsnį.
2. Ką gi iš tikro tiems svečiams veikti? Mes visuomet rekomenduojame šventės vedėjui skirtus pinigus panaudoti tikrai gerai, užvedančiai ir ištaškančiai gyvo garso grupei. Kas gali būt geriau nei privatus koncertas? Ar esat matę energizuojantį koncertą, kurio metu visi sėdi ir knapso, baltą mišrainę šakute bado? Nėra, nebuvo. Patikėkit mumis – visi, net močiutės, raitojasi rankoves ir judina klubus. Gyvo garso grupės dažniausiai groja 2 taimus po 45 minutes, tad tiek pertraukų metu, tiek renkantis ar vakarieniaujant jums reikės muzikinio fono. Tam reikalui reikės Dj. Be to, samdydami gyvo garso grupę, nepamirškite jų paprašyti techninio raiderio (įgarsinimo technikos sąrašo) ir paklausti, galbūt jie dirba su konkrečia garsistų komanda ir turi nuolaidas. Taip pat, pagalvokite apie kitas neaktyvias veiklas, kurios padėtų svečiams išsiskirstyti nuo stalų ir rasti jaukių lounge kampelių. Gal tai galėtų būti degantis laužas su pledukais ir zefyriukų padėklu? Gal tai cigarų biblioteka? Gal barmenai ar kaljanai? O gal henna tatoo meistrės? Vaizduotė gali būti beribė, rinkitės pagal savo šventės viziją ir vietą.
3. Kaip sukontroliuoti svečius? O jeigu jie pražiopsos mūsų pirmąjį šokį ar torto pjovimą? Pasisamdykite šventės koordinatorių, jei tokio dar neturite, įdarbinkite gyvo garso grupės vokalistą ir protingai susidėliokite scenarijų. Esminių momentų vakaro metu nėra labai daug: jaunųjų pasitikimas, pirmasis šokis, židinio perdavimas, torto pjovimas, vidurnakčio pramoga. Koordinatorius gali padėti svečiams orientuotis vakaro eigoje, retkarčiais per mikrofoną pranešti, kur visi turime eiti ar žiūrėti. Lygiai taip pat grupės vokalistas prieš grupei pradedant groti gali pakviesti visus svečius pasitikti jaunavedžius šokių aikštelėje jų pirmajam šokiui. O baigiant programą vokalistas gali pakviesti visus pjauti torto. Taip, protingai susidėliojus šventės scenarijų bei pasisamdžius šventės koordinatorių, jums tikrai neprireiks vedėjo vien dėl svečių sugaudymo.
Jei dabar galvojate “Avelės, ačiū, dabar jau tikrai nebežinau, ar man reikia to vedėjo, ar ne”, tiesiog paklauskit savęs, kas jums svarbiau – žaidimai, veiklos, programa ar šeimos ir draugų vakaras su pokalbiais, dėmesiu, lėtu ir kokybišku laiku, kuomet galit jaustis laisvi, valgyti, gerti ir dalyvauti be ribojimų.