Kaip planuoti laiką vestuvių dieną?

Laiko planavimas yra sudėtingas uždavinys daugeliui žmonių – skubi, panikuoji, viskas krenta iš rankų, nervuojiesi. Tokioje būsenoje laikas skrieja dar greičiau. Nors yra žmonių, kuriems visuomet visur spėti laiku yra didelė siekiamybė, daugelis iš mūsų stengiasi tobulai sustyguoti tik svarbiausias dienas. Beplanuojant vestuves, kiekviena nuotaka mūsų klausia apie vestuvių dienos laiko planavimą: kiek, kur užtruksime, gal yra kažkokių paslėptų „laiko ryjikų”, ką daryti, kad visur spėti? Kadangi visos vestuvės yra skirtingos savo scenarijumi, tos šventės eiga, pateiksime keletą taisyklių, kurios tinka iš esmės visiems būsimiems jaunavedžiams.

1 taisyklė. Iš vakaro susikomplektuokite visus vestuvių dieną reikalingus drabužius, aksesuarus ir daiktus (pasai, žiedai ir pan.). Tegul viskas būna šalia, vienoje vietoje. Per naktį dar turėsite laiko permąstymui, ar nieko nepamiršote. Be to, jei ryte fotografas atvyks pas Jus į namus įamžinti viso chaotiško pasiruošimo proceso, jo lauks fotogeniškai paruoštas kadras. Pastaba: jei fotografas atvyksta pas Jus į namus, nepamirškite nusipirkti vestuviniams drabužiams (vyriškam kostiumui, marškiniams bei suknelei) GRAŽIŲ pakabų.

vestuviu planas
Nuotrauka: GFS

2 taisyklė. Makiažas ir šukuosena yra patys pirmieji darbai, kuriuos turi atlikti nuotaka vestuvių dieną. Planuodamos rinkitės grožio salonus / kirpyklas, kuriose dirba abi specialistės (šukuosenų meistrė bei vizažistė) arba – tobulas variantas – užsisakykite šias specialistes į namus. Važinėjimas iš taško A į tašką B vestuvių rytą kelia didelį stresą bei surija neįtikėtinai daug brangaus laiko.

3 taisyklė. Vestuvių diena yra tokia trumpa ir taip greit lekianti, kad kartais tiesiog norisi užtraukti rankinį stabdį ir viskam pasakyti „Šššš, palaaa…”. Būtent todėl, kuomet kalbamės su savo poromis, visuomet rekomenduojame pasilikti laisvą valandą tik SAU, tik vienas kitam. Pasėdėti kavinėje prieš bažnyčią, išgerti kavos, suvalgyti nuodėmingą tiramisu. Pažiūrėti vienas kitam į akis ir stengtis prisipildyti šios dienos suteikiamos pilnatvės. Nepraleiskite progos pabūti dviese.

4 taisyklė. Sekantis etapas dažniausiai būna jungtuvių ceremonija. Dažnai sulaukiam klausimų, kiek tam skirti laiko. Svarbu paminėti, kad tuokiantis bažnyčioje galite užsisakyti santuokos sakramento ceremoniją su mišiomis (trunka apie 1 val.) arba be mišių (~30 min.), o į metrikacijos skyrių visuomet reikia atvykti bent pusvalandžiu anksčiau, bet ten jungtuvių ceremonija dažniausiai vyksta kiek greičiau (~20 min). Vėliau seks žiedlapių lietus, sveikinimai, gėlės bei šampano taurė su svečiais. Viso to trukmė, be abejo, priklauso nuo sveikintojų kiekio, bet planuokite tam skirti apie 30 – 40 minučių.

5 taisyklė. Jungtuvės, šampanas, sveikinimai… Metas fotogafuotis! Ką daryti – imti draugus / tėvus / liudininkus kartu ar palikti juos negailestingam vienišavimui? Nepergyvenkite! Svečiai kuo puikiausiai gali susigalvoti sau veiklos – nueiti į kavinę, pasivaikščioti po apylinkes, persirengti ir pasikoreguoti makiažą, tad į fotosesiją vykite dviese. Juk taip daug asmeniškiau. Nebus nejauku meiliai pozuoti, kuomet už nugaros girdėti svečių plepėjimas. Tiesiog praneškite svečiams, kurią valandą ir kur reikia būti vakarinei daliai ir linksmybėms. Susiplanuokite fotosesijos vietas pakeliui, kad veltui negaištumėte laiko. Pasikliaukite fotografų akimi ir nuojauta, dažnai važiuojant į šventės vietą atsiveria anksčiau nepastebėti vaizdai bei peizažai.

6 taisyklė. Atvykus į šventės vietą ir pasipildžius gyvybiškai svarbiomis atsargomis (kuo kuo, maistu! Nuotakos, nepamirškit paskanauti savo kruopščiai rinktų patiekalų!), jūsų širdis vis nerimsta, galvodama apie pirmąjį šokį. Todėl nedelskit su juo – kuo anksčiau atsikratysite to jaudulio, tuo lengviau galėsite kvėpuoti šventės metu. Be to, ne paslaptis, kad mūsų jaunikius ir jaudulys, ir vaišės veikia tiesiogine proporcija – kuo vėlyvesnė valanda, tuo sunkiau juos sutramdyti. Vadinamąsias „vidurnakčio pramogas” taip pat galite susiplanuoti atlikti anksčiau, kuomet nei svečiai, nei jaunavedžiai nėra nuvargę. Na, apie vidurnakčio dalykėlius tikriausiai verta parašyti atskirą straipsnį, kadangi ši tema apipinta įvairiausiais mitais bei nuostatomis, kurios daugeliu atveju labiau tinka Naujiems metams, nei vestuvėms.

Taigi, tiek patarimų! Tikimės visa tai padės Jums susiplanuoti sklandžią ir, svarbiausia, streso nekeliančią vestuvių dieną.

You Might Also Like