Havajų dvelksmas Lietuvoje

Nors daug pragmatiškų pažįstamų iš manęs šaiposi, bet nieko negaliu sau padaryti – aš tikiu likimu. Tikiu, kad viskas, kas įvyksta, nebūna be priežasties. Kad viskas kažkur veda ir atveda, kad kartais aplinkybės netyčia susidėlioja taip, kad atsiduri ten, kur taip svajojai, bet nesugalvojai, kaip. Taip atsitiko ir Baltoms Avelėms. Vieną dieną angelas sargas, vardu Sandra, tiesiai iš Havajų man pristatė Vaivą ir Mike’ą, pirmuosius jaunavedžius, kurie patikėjo pilną savo šventės organizavimą Baltoms Avelėms. Ir nežinau, kam tą dieną labiau daužėsi širdis – mūsų komandai ar jaunavedžiams, bet Kaune buvo bohemiškai gražu.

vaiva mike

Dėl savo slaptų intencijų tapti rašytoja, visuomet žavėjausi šita profesija. Ir tik pagalvokit – mūsų pati pirmučiausia nuotaka yra jau 3 knygas Lietuvoje išleidusi plunksnos draugė, kuri šiuo metu gyvena Havajuose. Ten Vaiva rašo, o Mike’as vadovauja restoranui. Jų meilės istorija yra trumpa, bet labai efektyvi.

Susipažinome per bendrą draugę, gatvėje. Maikas pakvietė mane vakarienės ir sužavėjo savo paruoštu maistu. Nuo to laiko mudu neišskiriami. Susižadėjome prabėgus trims mėnesiams nuo mūsų pažinties.

Vaizdas. Kadangi vestuvės vyko rugsėjo pirmąjį savaitgalį, gamtoje jau vyravo rudeniškos nuotaikos, spalvos ir derlius. Visa tai, ir, be abejo, tas faktas, kad į Lietuvą pirmąkart atvyks delegacija iš JAV bei Jungtinės Karalystės, savaime padiktavo šventės vaizdą. Bet apie viską nuo pradžių, juk smalsiausia visuomet išvysti nuotaką ir jaunikį. O nuotaka buvo kaip niekad turtinga suknelėmis!

Sukneles turėjau tris. Vieną siuvausi pas vietinę Havajų siuvėją, dvi pirkau. Viena iš jų iš Nicole Miller kolekcijos, kita havajietiška, iš dėvėtų drabužių parduotuvės, vos už $7! Gražiausia man buvo ta, su kuria ėjau prie altoriaus (Nicole Miller). Jaučiausi, lyg ji būtų mano kūno dalis. Be to, ji priminė mano mylimos prosenelės vestuvinę suknelę…

vaiva mike

Nuotaka taip pat buvo papuošta nuometu iš Baltų Avelių spintos. Ilgu ilgu, žemę siekiančiu. Tai, ko gero, vienas tų something borrowed atvejų, ar ne? Batelius nuotaka pasirinko guminius, paprastučius. Juos pirko Ebay internetinėje parduotuvėje. Dar daugiau įspūdžio sukūrė papuošalai, kuriais pasipuošė Vaiva: grandinėlė ant plaukų bei Annos Mangirdienės rankų darbo auskarai.

vaiva mike

Tuo tarpu Mike’as pasipuošė Tommy Hilfiger kostiumu bei gražius akcentus sudėliojo pasirinkdamas bordo spalvos varlytę bei butonjerę iš rožių bei rugių.

vaiva mike

Ar matot tą nuostabią puokštę? Tikriausiai nustebtumėt, jei pasakyčiau, kad vestuvių rytą ją susikomponavo pati nuotaka iš rugių bei rožių.

Rožes pirkau Senamiesčio požeminėje perėjoje. Ten, kur visą gyvenimą pirkdavau gėles mamai ir sau.

vaiva mike

Tikriausiai pastebėjote, kad pagrindiniais akcentais tapo rugiai bei rožės.

Viskas gavosi natūraliai. Viską rinkau aš – tuos dalykus kurie man reikšmingi ir artimi. Rugius rinkausi norėdama akcentuoti lietuviškumą, paprastumą, vaisingumą, pagonybę. Rožes – nes būtent tos gėlės tuo metu buvo sezone ir požeminėje perėjoje.

Kadangi Baltos Avelės buvo atsakingos ir už šventės dekorą, stengėmės išlaikyti šventės vietos padiktuotą minimalizmą bei estetiką. Puošybai pagaminome rugių puokštes, stalus nubarstėme raudonų rožių žiedlapiais, visur prislapstėme žvakių.

vaiva mike

vaiva mike

Visus vaizdus profesionaliai ir, kaip visad, nuotaikingai fiksavo Mano Šventės fotografų šeimynos objektyvas. Negi dar reikia apie juos kažką sakyti? Juk viskas matosi – kaip visuomet fantastiška!

Veiksmas. Santuokos ceremonijai Vaiva ir Mike’as pasirinko didingąją Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką, esančią pačioje Kauno širdyje. Tos gotikinės raudonų plytų sienos nori nenori nukelia į viduramžius, o įspūdingas bazilikos interjeras nepalieka abejingų. Kvapą gniaužiantis vaizdas.

vaiva mike

Po ceremonijos svečių laukė smagus pasivaikščiojimas su gidais po Kauno Senamiestį, klausant romantiškų meilės istorijų bei retkarčiais stabtelint – tai laivelių su linkėjimais į upę paleisti, tai mėlynplaukės raganos meilės burtų atlikti, tai romantiškų meilės melodijų paklausyti. Baltos Avelės šias akimirkas fiksavo momentiniu fotoaparatu ir nuotraukas klijavo į pačių rankomis pagamintą albumą.

vaiva mike

Po pasivaikščiojimų atėjo metas kelionei į šventės vietą. Užtikrintai galiu pasakyti, kad profesionaliausias ir estetiškiausias pasirinkimas, jeigu norite išskirtinės šventės Kaune – Monte Pacis restoranas, įsikūręs Pažaislio vienuolyne. Taip sakrališka, taip jauku ir nuostabiai gražu. Aš jau net nekalbu apie maisto kokybę. Pritaikyta gurmanams.

Detalės. Negali likti neaptartas originalus sėdėjimo planas, kurį nuotaka karpė, klijavo ir lipdė savomis rankomis iš senų nuotraukų.

vaiva mike

Tortas! Didis džiaugsmas ir atradimas daugeliui, kadangi buvo visiškai žaliavalgiškas. Vien perskaičius pavadinimą ima gurgti skrandis, paklausykite: trijų sluoksnių – burokėlių su uogomis, citrinų bei levandų skonio šedevras. Vien iš riešutų ir uogų. Ne tik skanu, bet ir sveika. Derėtų mums visiems atrasti tokius tortus!

vaiva mike

Svečių dovanėlės buvo kruopščiai apgalvotos ir kvepėjo Amerika bei Lietuva: havajietiški karoliai, šokoladas, Oregono riešutai (ten gimęs Mike’as) bei lietuviškas obuolių sūris. Ir viskas sudėta į anytos rankomis siūtus, havajietiškais raštais margintos medžiagos maišelius!

Jaunųjų rankas papuošė žiedai, turintys savo istoriją.

Volframo Karbido žiedus mums laimėjo mano mama rašinių konkurse delfi.lt “Tekėk už manęs”.

Kuri vestuvių dienos dalis Jums buvo mėstamiausia, asmeniškiausia ir įsimintiniausia, kodėl. Galbūt yra kažkas, ką dabar darytumėte kitaip?

Ceremonija bažnyčioje buvo labai jaudinanti ir intymi. Dabar manau, kad nebijočiau įdėti daugiau lietuviškų tradicijų ir žaidimų, smulkiau aptarčiau scenarijų su vedėju, ir būtinai pati sudaryčiau visą grojaraštį DJ’ui.

Ar galėtumėte keliais sakiniais apibūdinti Jūsų vestuvių dieną, t.y. vaizdas, atmosfera, jausmai..

Elegantiška, jaudinanti šventė, kurios daugelio mūsų mylimų žmonių akyse spindėjo džiaugsmo ašaros. Diena, kuri prabėgo per greitai (ypač todėl, kad vakarinės dalies metu jaunieji turėjo palikti stalą ir eiti migdyti mažosios Žemynos). Et… (Nespėjome paminėti, kad Vaiva ir Maikas augina 7 mėnesių mažylę, kuri kantriai ištvėrę visą šventę ir buvo papildomas jaunavedžių grožis)

Jeigu turėtumėte šansą duoti patarimą visoms ateities Nuotakoms, kurios dabar planuoja savo vestuves, koks jis būtų?

Darykite vestuves būtent taip, kaip norite, be jokių kompromisų su tėvais, tetomis, restorano ar kitais darbuotojais. Kvieskite tuos žmones, kuriuos mylite. Valgius užsakykite, kurie skaniausi jums. Tai yra šventė, kuri atspindi JUS. Labiausiai dabar džiaugiamės dėl savo sprendimų (pvz., žaliavalgiško torto), o gailimės detaliai nesuderinę kai kurių dalykų (muzikos su DJ ir programos su vedėju).

Nuotakos suknelės: vietinė Havajų siuvėja, vietinis second-hand’as Havajuose bei Nicole Miller // nuotakos šukuosena: Laura iš BLIC // nuotakos makiažas: Rolana Kuprytė // nuotakos auskarai: Anna Mangirdienė, Privilege Boutique // nuotakos plaukų grandinėlė: Etsy ir Anna Mangirdienė, Privilege Boutique // nuotakos bateliai: Ebay // jaunikio kostiumas: Tommy Hilfiger // fotografai: Mano Šventė, Couple Cups // tortas: Raw Inn // šventinis banketas: Monte Pacis // vestuvių planavimas, koordinavimas, dekoras: Baltos Avelės // vestuvių vedėjas: Arnas Šimonis // vestuvių DJ, aparatūra ir šviesa: Disco4U // ekskursija po Senamiestį: Kaunas Tour