Tarptautinės vestuvės

Pastaruoju metu visur aplink girdisi visokios kalbos apie pabėgėlius, apie užsieniečius, apie grėsmes ir visa kita. Tokiomis akimirkomis atrodo, kad tie, iš už jūrų marių, yra visiškas blogis, kad vien žodis “pabėgėlis” jau reiškia europietiško pasaulio pabaigą. Bet juk iš tiesų, kiek iš mūsų yra pabėgėliai? Kiek iš mūsų uždarbiavo užsienyje, mokėsi pagal studentų mainų programas? O galų gale, kiek iš mūsų įsimylėjo užsienietį ir patys tapo meilės pabėgėliais? Tokios ir tik panašios mintys sukasi mūsų galvose po Baltų Avelių organizuotų Vaivos ir Mike’o vestuvių, kurios buvo visiškas importas – jaunieji atvyko iš Havajų, svečiai iš JAV, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Organizuodamos šią šventę Baltos Avelės daug mąstė apie scenarijų, apie lietuvybę, apie papročius. Šiandien surezgėm Jums patarimų kupiną straipsnį, kuris, tikėkimės, įkvėps ir palengvins dalią, ruošiantis tarptautinėms vestuvėms.

tarptautines vestuves
Nuotrauka: Guru Photos

Visų pirma, galvojant apie užsieniečius Lietuvoje, nori nenori imi suprast, kad taip daugelio nuotakų nemėgstamos lietuviškos tradicijos turi atrasti savo vietą šventėje. Juk galų gale, mums visiems nepatinka ne tradicijos, o jų pateikimas. Gerai, sutinkam, viskas, kas susiję su išgėrinėjimais ir stalo komendantais yra fui fui, joks meninis ir estetinis gėrimų pilstytojo vaidmens pateikimas neužglaistys pačio fakto baisumo. Bet visa kita juk nėra taip baisu – pasitikimas su duona ir druska, židinio perdavimas – labai romantiškos ir jautrios akimirkos. Netgi stalo užsėdimas gali būti pateiktas “skaniai”, jeigu neversime vyrų ir moterų tapti Užgavėnių transvestitais, vaidinančiais nežinia ką ir prašančiais baltosios už išpirką. Žodžiu, griebiam keletą tradicijų, išgliaudom iš jų pasenusius ir pagedusius dalykus ir pateikiam naujai!

tarptautines vestuves
Nuotrauka: Polka Dot Bride

Antra, kuomet tik Lietuvon įžengia užsieniečio koja, mūsų, lietuvių pareiga yra padėti jiems pamilti mūsų kraštą. Galime pasirūpinti tuo ir šventės metu. Galbūt po ceremonijos norite ištrūkti su savo vyru asmeninei fotosesijai, bet neramu, kad lietuviškų kraštų neregėję svečiai nuobodžiaus? Verta pagalvoti apie keletą gidų, kurie gali pavedžioti svečius po miestą, arba lengvas orientacines varžybas po aplink esančius objektus. Ne tik smagu, bet ir įdomu.

Trečia, maistas. Nors kartais atrodo, kad Lietuva neturi kuo didžiuotis maisto srityje, kuomet į palyginimą imam tokias gurmanų tėvynes kaip Prancūzija ar Italija, tačiau tai netiesa. Ne vieną užsienietį stebina lietuviški šakočiai, skruzdėlynai, galų gale – lašiniai su duona. Įpūskite savo valgiaraščiui šiek tiek lietuviškos dvasios, būkite drąsūs ir tikri – svečiai bus sužavėti.

tarptautines vestuves
Nuotrauka: Daiva Šarėjienė Photography

Ketvirta, veiksmas. Būtų nesmagu, jei vakarinės dalies metu pamirštumėte, kad visgi ne visi balbatuoja lietuviškai. Pagalvokite apie svečius iš užsienio ir pasisamdykite tikrai gerą ir profesionalų renginio vedėją, kuris gali neužsikirsdamas kalbėti ne tik lietuviškai, bet ir reikiama užsienio kalba. Kartais, kuomet sunku rasti vedėją, galima pagalvoti apie vertėjo paslaugas. Tik, be abejo, turime omeny ne tuos nuobodžius diktorius, o kažkokį asmenį, kuris viską į užsienio kalbą verstų su tokia pačia energija, kaip kad vedėjas kalba lietuviškai.

Ir, vos nepamiršome, pagalvokite, kaip pradžiuginti svečius, į šventės scenarijų įtraukiant keletą jų gimtosios šalies tradicijų ar akcentų. Pavyzdžiui, visi žinome, kad JAV būtinas vestuvių atributas – keliaraiščio metimas, Anglijoje galioja „something old, something new, something borrowed, something blue“ taisyklė, čekai vietoj ryžių ant jaunavedžių mėto žirnius, keltai, hindi bei egiptiečiai nuotakos ir jaunikio rankas suriša, nes tai simbolizuoja naują ryšį bei atsidavimą vienas kitam.

tarptautines vestuves
Nuotrauka: Fly Away Bride

You Might Also Like