Vestuvės – pati romantiškiausia šventė. Pagalvojus apie pasteliniuose atspalviuose skendinčią nuotaką burnoje gali pajusti prancūziškų Macarons trapų saldumą. Tiesa pati šventė išties primena šį kulinarinį stebuklą. Gaminant reikalingas ypatingas dėmesys detalėms ir elgtis reikia atsargiai – šventės nuotaika labai trapi!

Tad tiesiai prie esmės – kas gali sugadinti taip ilgai lauktą šventę? Tu. Taip, taip nuotakos nervų tvirtumas yra gerų vestuvių receptas. Kiek kartų jums yra tekę matyti nuotakas, kurioms ši diena tapo kankinimo įrankiu? Pati planuoju, pati galvoju, pati organizuoju… bet jei šventės dieną vėluos maistas, ar papuošimai? Ar tu braidysi per pievas vilkėdama baltą suknelę ir bandysi prisiskambinti šventės „gadintojams“? Baltos avelės pataria – nebijok kreiptis pagalbos.

keep-calm-and-hire-a-planner-28

Viena iš labiausiai populiarėjančių sričių vestuvių versle yra planavimas. Šiek tiek paieškojusi be vargo rasi keliasdešimt įmonių norinčių nuimti šią naštą nuo tavo pečių. Tad kaip išsirinkti tinkamą? Visų pirma vertėtų atkreipti dėmesį į kainas. Nepagailėkite laiko ir susisiekite bent su keletu jums patikusių planuotojų. Įkainiai gali labai skirtis. Dauguma planuotojų nori gauti tam tikrą procentą nuo bendro vestuvių biudžeto. Galite rasti ir pagalbininkių, kurios darbo imsis už  fiksuotą atlygį. Vestuvių planuotojos prisitaiko prie jūsų pageidavimų. Jei norite kiek galima daugiau dalyvauti planavimo veikloje, galite tartis dėl pagalbos vestuvių dieną, ar dėl tam tikrų paslaugų suradimo. Šiuo atveju kainos gali skirtis. Blogoji pusė – niekas nemėgsta nuotakų, samdančių planuotojas, bet viską savo jėgomis suplanuojančių. Jei nori, kad tavo šventė būtų suplanuota, leisk joms dirbti savo darbą. Tad jūs atsikratote galvos skausmo dėl smulkmenų. Savo šventėje atliekate svarbaus svečio funkciją. Jums dienos nesugadins jokie nesklandumai, nes apie juos tiesiog nežinosite. Argi ne rojus?

wedding-planner-istock

Yra ir kita medalio pusė – dažnai planuotojos dirba pagal tam tikrą scenarijų ir jūsų šventė gali tapti vestuvių konvejerio produktu. Norėdamos užsisakyti vieną ar kitą paslaugą kreipsitės į savo planuotoją, kuri jums pasiūlys savo turimus kontaktus, tai dažniausiai nėra pigiausi variantai. Ir galų gale atsigręžusios atgal, galite pajusti nostalgiją, jog taip ir nepatyrėte mažų nesklandumų, ar nelaužėte galvos ieškodamos floristo.

Baltos avelės pataria:

Nesvarbu ar nuspręsite patys kibti į darbus su draugų pagalba, ar skirsite pinigų sumą planuotojoms, nepamirškite mėgautis kiekviena akimirka. Nelauktai prapliupęs lietus, ar mašalų spiečius vakare neturi tapti vestuvių fiasko, o tik linksma istorija, kurią pasakosite draugams.

# # # #

rugsėjo 9, 2014