Kaip pasigaminti puokštę pačiai? Floristės patarimai

Kiek iš jūsų, būsimų nuotakų, retkarčiais pagalvoja – aš tai galėčiau padaryti pati? Baltos Avelės mano, kad nieko negali būti gražiau ir nuoširdžiau, nei tai, ką pagaminame savo rankomis. Šiandien skubame į pagalbą toms, kurios mąsto apie savarankišką puokštės gamybą. Tai visiškai įmanoma! Baltų Avelių dekoratorė ir floristė Kristina įpūs Jums drąsos!

nuotakos puokste
Nuotrauka: Little Flower School Brooklyn

Kokios gėlės tinkamos gaminti puokštę pačiai? Ar iš viso galima gėles skirstyti į tinkamas ir netinkamas? Gal kai kurios yra labai lepios ir paprastai nuotakai, nesidominčiai floristika ir gėlių savybėmis, būtų sunku susikomponuoti vestuvinę puokštę?
Aš manau, kad visos gėlės yra tinkamos. Viskas priklauso nuo to, kaip puokštė yra daroma, kiek laiko ji turi išlaikyti. Galima naudoti visus žiedus, pradedant lauko ramunėmis, alyvomis… Galų gale, jeigu gėlės labai lepios, galima iš anksto pasigaminti dvi puokštes ir vieną turėti atsarginę – tuo atveju, jei pirmoji praras tinkamą išvaizdą.

Tuomet, galbūt naudojant tam tikras gėles reikia turėti techinių įgūdžių, jeigu norime, kad puokštė atrodytų gražiai?
Vėlgi, viskas priklauso nuo pačios puokštės. Jeigu nuotaka nori standaus buketo, tuomet net ir rožės – iš kurių pasidaryti paprastą puokštelę yra visiškai lengva – nebus dėkingos gėlės, tačiau, jei nuotaka nori paprastos “šluotos”, tuomet net ir elementariai sudėtos lelijos atrodys gražiai. Techniką reikia išmanyti, norint kažko specifiško ir sudėtingesnio už paprastutę puokštę, pavyzdžiui, jeigu norime puokštės, kuri gaminama iš gyvų žiedlapių, juos klijuojant į vieną žiedą tol, kol gaunamas vienas didelis žiedas.

Ar egzistuoja kažkokios bendros gėlių komponavimo taisyklės?
Šiais laikais taisyklėmis vadovautis jau yra sunku, kadangi viskas dažniausiai priklauso nuo nuotakos skonio. Vienai kalijų ar chrizantemų žiedai asocijuotųsi su kapinėmis ir laidotuvėmis, kitai gi tai – paprasčiausi gražūs žiedai, kuriems neklijuojamos jokios išankstinės etiketės ar stereotipai.

Kokių priemonių gali prireikti, gaminantis puokštę?
Vielutės, lipnios floristinės teipo juostelės (rekomenduoju ją naudoti visada, kadangi ji sulaiko drėgmę bei sutvirtina kotą – jis tapa standus, vientisas ir tvirtas), dekoratyvinės plastikinės arba medžiaginės juostelės, paprastų virvučių ar siūlo sutvirtinimui, žirklių, peilio, karštų klijų, karoliukų (puokštės koto galiuką galite dekoruoti panašios spalvos karoliukais – ant pačio galiuko užpilkite karštų klijų ir panardinkite į karoliukus). Jei naudojama žalioji masė (t.y., lapai), tuomet būtina nusipirkti gėlių lako ir juos apipurkšti. Teipo juostelės negailėkite – kartais puokštės kotas natūraliai yra siaurėjantis, todėl šia juostele padėtį pataisysite.

Kada geriausia gaminti puokštę?
Puokštę reikia daryti arba vestuvių išvakarėse, paliekant neapdengtus kotus ir laikant ją šaltame, beveik lediniame vandenyje, vėsioje patalpoje (nebent norime, jog žiedai išsiskleistų – tuomet laikyti reikėtų šiltame vandenyje ir šiltoje patalpoje), arba vestuvių rytą. Jeigu puokštę pasigaminome iš vakaro, tuomet ryte belieka sutvarkyti gėlių kotelius – ištraukus puokštę iš vandens juos apvynioti teipo juostele, kuri šiek tiek sulaiko drėgmę. Darant puokštę iš rožių, reikia mirkyti ne tik gėlių galiukus, bet visą kotą iki žiedo. Kadangi lauko gėles galėtume pavadinti lepesnėmis, ištraukus išmirkytą vandenyje puokštę iš ryto, kotelius sudėkite į plastikinį maišelį ir tik tuomet vyniokite teipo juostelę.

Kiek laiko užtrunka rytinis puokštės paruošimas?
Nuo pusvalandžio iki valandos. Jeigu nuotaka ketina puokštę dekoruoti ne tik dekoratyvine juostele, bet ir kitomis priemonėmis, toks kruopštus darbas užtruks.

Kur patartumėte pirkti gėles?
Jeigu ketinate pirkti daug gėlių, ne tik puokštei, bet ir dekorui, tuomet rekomenduoju apsilankyti gėlių bazėse arba šiltnamiuose. Bet jeigu perkame gėlių tik puokštei, geriausia nueiti į vietinį turgų ir iš anksto susitarti su pardavėja. Taip užtikrinsite, kad reikiamą dieną bus paruoštas reikiamas kiekis gėlių, kad jos bus šviežios, be to – kaina bus palankesnė.

Kokiais atvejais geriau kreiptis į floristą?
Jeigu nuotaka nori ne paprastos puokštelės, o standaus burbulo, krioklio, apyrankės, žodžiu – bet ko, kas reikalauja įgūdžių ir technikos išmanymo, tuomet geriau kreiptis į profesionalą. Visai kitais atvejais, drąsinu nebijoti ir pasistengti ją pasidaryti savo jėgomis, iš širdies. Visgi, jeigu labai nerimaujate dėl to, koks rezultatas gausis, ar viskas pavyks, pasimėginkite ir padarykite bandomąjį variantą.

Kaip puokštė yra derinama prie nuotakos įvaizdžio?
Visų pirma, apgalvokite, kokius batelius ausitės, kokį lūpdažį naudosite – derinkite spalviškai. Toliau, vertėtų atsižvelgti į suknelės formą. Jeigu jūsų suknelė minimalistinė, trumpa, tuomet masyvi, žemyn krintanti puokštė neatrodys harmoningai. Visa kita yra tik nuotakos skonio ir fantazijos reikalas.

You Might Also Like

  1. Kristina

    Tikrai, patarimai labai naudingi ir praktiški. Kiekvienas, manau, gali pasigaminti puoštes paklauses tokių patarimų.

  2. Silvija

    Puikūs floristės patarima, tikrai bandysiu puokštes daryti pati. Ačiū. :)