Vestuvės naujai suspindusiame Botanikos sode

Vasara jau eina į pabaigą ir bent šiais metais negalima skųstis, kad ji buvo lietuviška. Juk buvo visai neprastai? Juk pasideginot, tradiciškai pasiskundėt, kad karščiai nepakeliami, kiek galima, čia gi ne Afrika ir taip toliau. Lygiai taip pat tradiciškai aplankėt Lietuvos pajūrį, kurį visi labai peikia (šiais metais jau net prancūzas nebeištvėrė, for god sake!) ir viskas, kas artėjant rudeniui mums lieka, tai rankinių kampučiuose, telefonu dėklų kraštuose arba fotikų objektyvuose užsilikęs smėlis, kurio lyg ir specialiai neskubam atsikratyt, nes truputį viską primena. Lygiai kaip smėlis yra Kristinos ir Andriaus vestuvės. Ne vien dėl to, jog tai buvo jų pagrindinė vestuvių tema ir visi svečiai buvo paprašyti puošis šia spalva. Daugumoj dėl to, kad buvo šviesu, saulėta ir vasariškai – romantiškai lengva.

306

Kristina ir Andrius susipažino labaiii labaiii seniai, 1998 m.

Susipažinome 2 kartus. Pirmąjį kartą klube, bet Andrius pametė mano telefono numerį, kurį užrašiau ant servetėlės. O antrą kartą (po pusmečio) troleibusų sustojime. Kai aš jam troleibuse nusišypsojau, išlipome toje pačioje stotelėje (pasirodo buvome beveik kaimynai) ir Andrius taip mane antrą kartą pakalbino.

Po beveik 14metų draugystės, Valentino dieną įvyko sužadėtuvės. Ir visai nesvarbu, kad visą vakarą nepastebėjau ant marškinėlių užrašo: “Kristina, ar tekėsi už manęs?“. Ir visai nesvarbu kad Andriui, vietoj keptų krevečių gavosi tiesiog krevečių sriuba. Ir nesvarbu, kad galiausiai po žodinio pasipiršimo, aš verkiau gal pusvalandį, žinoma iš laimės. SVARBIAUSIA, kad priėmus sprendimą nebenorėjome delsti ir vestuves susiorganizavom per nepilnus 3 mėnesius.

Vaizdas. Jaunieji nusprendė vestuvių planuotojos nesamdyti ir viską daryti savo jėgomis. Ir šitas sprendimas visiškai nestebinantis, nes Kristina yra jauna ir talentinga dizainerė, todėl ko ko, bet dekoro idėjų šiose vestuvėse netrūko. Jungtuvių ceremonija vyko Kauno Rotušėje, o vakarinė dalis – Kauno botanikos sode, kuris, dėl anksčiau minėtos priežasties, sušvito naujomis spalvomis.  Pripažinkit, kai galvojat apie vestuves Botanikos sode, prieš akis stoja vaizdas su visu pulkų pamergių ir pabrolių, girdomų piršlio ir piršlienės, žygiuojančių paskui jaunuosius, kurie pozuoja prie rododendrų, gulbių, bučiuodamiesi ant tiltuko arba besislapstydami skirtingose to pačio medžio pusėse. Bet buvo kitaip.

230

Abu labai norėjom NElietuviškų tradicinių vestuvių (jokios užstalės, jokio piršlio, kurį po to reikėtų karti) ir t.t.  Po to kai išsirinkome šventės vietą, XVII a. stiliumi statytas pastatas (Kauno Botanikos sodo administracijos pastatas) šiek tiek įpareigojo atsižvelgti puošiant aplinką. Interjero ir eksterjero dekorą sugalvojau pati (įgyvendinti padėjo draugai ir bendradarbiai):

 • mūsų draugystės nuotraukos sukabintos ant stilizuoto vestuvinio medžio;
 • mūsų draugų ir šeimos nuotraukų stendas – taip visiems padėkojome, jog yra su mumis;
 • prie įėjimo du stilizuoti vestuviniai medžiai apkarstyti balkšvomis karoliukų girliandomis;
 • prie įėjimo, ant plačių laiptų, iš abiejų pusių sustatytos dovanotos gėlės;
 • kieme įrengta fotosesijos vietą. Veidrodis atremtas į storą medžio kamieną, greta pastatyta senoviniu gobelenu uždengta kėdė.

235

Argi nenuostabiai viskas atrodė? Lietuvoj daug kas užmiršta, kaip svarbu yra papuošti vestuvių vietą. Ne tik bažnyčią, ne tik mašinas. Juk svarbu ir stalas, ir interjeras, ir net lauko erdvės.

Jaunųjų nenoras rengti lietuviškas vestuves atsispindi ir jų aprangoje. Kristina buvo pasipuošusi trumpa, ekstravagantiška dramblio kaulo spalvos suknele, su kuria būtų patogu ir praktiška, juk visa vestuvių diena buvo suplanuota gamtoje. Jaunikis pasipuošė šviesaus atspalvio kostiumu.

115

Vieną svarbiausių nuotakos aksesuarų – puokštę, Kristina pasidarė pati. Ji pasirinko frezijas dėl subtilaus aromato ir patvarumo – šios gėlės ilgai išbūna be vandens.

037

Veiksmas. Kristinos ir Andriaus vestuvių diena (o tiksliau, vos vos brėkštantis rytas), prasidėjo neįprastai anksti.

Labiausiai įstrigo ir daugiausia šypsenų sukelia rytas. Kai 4 valandą ryto vyras vežė tuščiomis miesto gatvėmis pas makiažistę, kai belaukdamas mašinoj sušalo ir išlipęs ant šaligatvio darė atsispaudimus. Kai po makiažistės ir kirpėjos grįžę namo supratom, jog nieko neturim pusryčiam ir teko pasitenkinti kriaukšleliu duonos, bryzeliu lašinių ir vienu jelapeno pipiriuku, o linksmiausia tai, jog visa tai įamžino fotografo objektyvas.

 019

Jau 10 val ryto jaunieji keitėsi žiedais Rotušėje, o vėliau visas veiksmas vyko pagal nuosekliai sudėliotą planą.

Visas pramogas ir žaidimus sugalvojau su drauge – liudininke. Svečiai keliavo su mumis kartu mikroautobusu ir jų laukė tokia programa:

 • pasivažinėjimas Kauno funikulieriumi
 • jaunųjų vardų iškalimas akmens luite prie Kauno marių
 • kelionė pėsčiomis nuo Pažaislio vienuolyno iki Jachtklubo
 • širšių medaus kopinėjimas pamiškėje
 • jaunojo ir jaunosios teatralizuotas pasirodymas
 • dienos pabaigoje (sutemus) laužo kūrimas, gintaro miltelių metimas į ugnį, mintimis linkint gero jaunavedžiams
 • šventės pabaigoje - dangaus žibintų paleidimas.

166

Detalės. Jaunieji, planuodami savo šventę, išskyrė du pagrindinius prioritetus.

Visų pirma, stengėmės viską organizuoti taip, kad kuo mažiau rūpesčių sukelti kitiems ir sau. Tik liudininkė daug dirbo, nes ji vedė visą šventę. Antra, labai daug dėmesio skyrėme fotosesijai (juk vienintelės nuotraukos neleidžia atminimams išblukti).

Vos tik pamačiau keletą Regimanto nuotraukų, iškart supratau, kad noriu būtent tokio fotografo.  Ir nepasigailėjom –  Regimantas yra nuoširdus, draugiškas ir visiškai atsidavęs savo darbui.

Kadangi Kristinos ir Andriaus vestuvėse buvo norėta išvengti užstalės su farširuotomis žuvimis ir vinigretais, jaunieji paruošė švedišką stalą su vieno kąsnio užkandėlėmis, kurias išrinko jaunoji, o pagamino samdyta virėja – šeimininkė.

 313

Vestuvių tema buvo bėgantis laikas, todėl Kristina ir Andrius svečiams paruošė šią temą atspindinčias dovanėles – mini smėlio laikrodukus, ant kurių išgraviravo savo vardų pirmąsias raides.

Kristina, jeigu turėtumėte šansą duoti patarimą visoms ateities Nuotakoms, kurios dabar planuoja savo vestuves, koks jis būtų?

Vestuvės yra Jums, o ne Jūs vestuvėms. Viską darykite sau, taip, kaip norite Jūs šią dieną svarbiausi esate Jūs, tai Jūsų šventė. Be abejo, visada atsiras tokių, kuriems kažkas nepatiks, todėl atsipalaiduokite!

 _______

Vestuvių biudžetas 13 000 Lt // nuotakos suknelė ir aksesuarai: Birutės Stilius // fotografas: Regimantas Žukauskas // nuotakos šukuosena: kirpėja-stilistė Audronė Senkauskienė (Beauty Secret grožio namai) // nuotakos makiažas: Aušra (BLIC) // jaunųjų žiedai UAB ”Auksinis garantas” // vestuvių tortas Bijola