Nuotakos puokštė. Graži ir be svarovskių!

Papasakosiu istoriją apie mergaitę, kurios vestuvės artėjo ir ji žinojo, tiesiog jautė, kad teks turėti puokštę, bet lygiai taip pat žinojo, kad ji nieko neišmano apie gėles. Galvoje stovėjo keturios žinomos išeiginės veislės – kardeliai ir gvazdikai, kur mokytojoms per Rugsėjo 1-ąją nešdavo, rožės – kur mamai per gimtadienius pirkdavo, tulpės – kur nuo vyrų per Kovo 8-ąją gaudavo. Nuėjo ji vieną šeštadienį pasėdėti ir pašnipinėti kitų nuotakų prie Rotušės ir pamatė tai: raudonos rožės su svarovskių kopijom, baltos rožės su plastmasiniais perlais ir viskas surišta į burbulą (tiksliau, pusburbulį)… Tada pasidarė baisoka, negi tai yra viskas, ką lietuviškos nuotakos renkasi?

Baltos Avelės pasiruošusios viršvalandžiais stovėti prie Metrikacijos biurų ir agituoti prieš pigių svarovskių-perlų pėdsakus puokštėse!

posy2

Planuojant šiuolaikiškas vestuves, reikėtų prisiminti, kad laiminga ir susijaudinusi nuotaka neturi būti nustelbta pigių žaižaruojančių blizgučių kupinos puokštės. Metas paprastumui, elegancijai ir rafinuotam natūraliam grožiui.

Kaip išsirinkti tobulą puokštę? Visų pirma, prieš keliaujant kalbėti su floristais, derėtų šiek tiek pasidomėti gėlėmis ir jų pavadinimais, pagalvoti, kokios formos puokštės norite:

* Kaskadinės puokštės (t. y. lašo formos)

cascake

* Tradicinės apvalios puokštės, sudarytos iš įvairių panašaus atspalvio žiedų. Jos paprastos, patogios nešti, nekonkuruoja su nuotakos įvaizdžiu. Jas surišti galima iš įvairių žiedų, žalumos, lauko gėlių.

posy

* Biedermeier puokštės taip pat pasižymi apvalia struktūra. Pasižymi tuo, kad jas sudaro įvairių spalvų gėlių žiedai, žaluma. Rišamos taip, kad kiekvienas sluoksnis būtų iš tam tikrų gėlių arba spalvos. Dėl tokio rišimo būdo, jos būna šiek tiek didesnės, nei paprastos apvalios puokštės.

biedermeier

* Glamelija puokštės yra komponuojamos iš vieno žiedo viduryje, aplink kurį lipdomi papildomi žiedlapiai iki kol puokštė bus norimo dydžio.

glamelia

Planuodamos savo puokštę atsižvelkite į metų laiką (pavasarį žydi pakalnutės, rudenį galite panaudoti šermukšnius, gudobeles, javus, žiemą – kankorėžius). Vėliau šie akcentai gali atsikartoti ir dekoruojant patalpas, stalą.

ziemai  javai

Nereikia pamiršti, kad kai kurios gėlės yra netinkamos puokštėms, nes greitai nuvysta. Todėl tam labai reikalui labai pageidaujami įvairūs sukulentai ir krūmokšniai, pavyzdžiui, gubojos.

Kitokie puokščių sprendimai

Šiek tiek netradicinės, bet užsienyje populiarėjančios yra puokštės su plunksnomis. Ne tomis, kurias išpeša iš balandžių uodegų, bet didingomis povų vaivorykštėmis arba stručio kriokliais.

Baltos Avelės alpsta nuo šito derinio.

plunksnaplunksnos2

 

 

 

 

 

 

 

Nieko nėra minščiau ir šilčiau už medvilnės puokštė vėsią rudens ar žiemos dieną. Baltos Avelės murkia.

medvilnė

Sagos, broškės, segtukai, pakabukai ir kiti blizgučiai! Didžiojo Getsbio dvasia gyvenančiai nuotakai.

broškės

Nepaslaptis, kad gėlės yra brangus malonumas, todėl kai baigiasi pinigai, prasideda kūrybingumas! Gal turite pasislėpusios maišą medžiagų atraižų? Panaudokit jas savo puokštei. Baltos Avelės jums pristato medžiaginę puokštę.

medziaga

Baltos Avelės sufleruoja idėją – prieš jungtuvių ceremoniją bažnyčioje ar metrikacijoje, pasidarykite linksmą „Puokštės gaminimo“ fotosesiją žydinčių gėlių lauke. Išleiskite jaunikį į žiedų paiešką, o pati komponuokite ir fantazuokite – tegul fotografai viską įamžina. Pačios šviežiai surišta lauko gėlių puokštė, kas gali būti labiau romantiška!

Su medžiaginiais ar natūraliais, kvepiančiais žiedais bebūtumėte, niekad nepamirškite, kad nuotakos puokštė turi būti kaip vyšnia ant torto – papildanti ir atskleidžianti visą Jūsų grožį. Kvapnaus planavimo!