Kuklios, bet stilingos ir elegantiškos vestuvės

Nežinau, ar pamenat tuos laikus, kuomet einant gatvėmis ir stebint žmones viskas būdavo pilka pilka, post-sovietiškai vienoda. Ir tik vienas kitas stilingas egzempliorius praskaidrindavo tą niūrumą. Vieną dieną atsitiko lūžis, net nežinau, ar manyje, ar labiau aplinkoje, kuomet Senamiestyje beveik visi tapo unikalūs, ir tada kuždėdavau vyrui į ausį, kiek daug aplink gražių žmonių. Kol vieni sieja stiliaus sąvoką su tuštumu, dideliais pinigais ir nuolatinių naujų mados vėjų vaikymusi, aš manau, kad tai viso labo vidaus ir išorės harmonija, dėmesys sau. Labai tikiuosi, kad pajusit spinduliuojantį grožį ir harmoniją, perskaitę Jolitos ir Donato vestuvių istoriją. Dvelkiančią elegancija ir įprasminančią žodžius “mažiau yra daugiau”. Pradedam.

modernios vestuves

Jolita ir Donatas yra viena tų porų, kurių nebūtų, jei ne naujosios technologijos. Ir, nors nuotaka sako, kad pažintis internetinėje svetainėje yra kiek banalu, Baltos Avelės mano, kad tai unikalu – tikriausiai ne tiek daug ten susipažinusių porų sulaukia vestuvių.

Kadangi nesu kaunietė, vasaras leidau savo gimtajam krašte, todėl mėnesį bendravom internetu, o paskutinę vasaros dieną pirmą kartą susitikom. Draugavom penkerius metus, o per mūsų metines, kurias šventėme Druskininkuose, Donatas ėmė ir pasipiršo. Buvo spontaniška, bent jau taip sako jis, pasiėmėm šampano, eidami parku pamatėme mažas valteles, buvo graži diena, nusprendėm paplaukioti. Buvo tikrai romantiška: grojo muzika, švietė saulė, atsirado vaivorykštė, aplinkui plaukiojo antys…ir žiedas ant piršto. Tiesa, tąkart gavau laikiną (vėlavo užsakymas), bet labai mielą žiedą – pelėdžiuką.

modernios vestuves

 Vaizdas. Vestuvių planuotojos jaunieji nusprendė nesamdyti ir šventę susiplanavo patys.

Specialiai vestuvių tematikos nekūrėme, norėjome kuklios, bet elegantiškos ir skoningos šventės. Detalės susidėliojo savaime. Pradėjome nuo savo įvaizdžio vizijos ir prie jos derinome kitas vestuvių detales.

Ir iš tikro, kitų žodžių, vertinant jaunųjų įvaizdį, kaip kad “elegantiška ir skoninga” net nepavartosi. Jolita pasipuošė ilga, tiesia suknele, atvira nugara.

Pasimatavusi kelias sukneles vestuvinių suknelių salonuose nusprendžiau negaišti laiko ir suknelę siūtis. Norimo modelio ieškojau aukštosios mados dizainerių kolekcijose, Vogue leidiniuose. Pasirinkau prancūzų dizainerės Delphine Manivet vestuvinės suknelės modelį, tam tikros detalės pakeistos. Mėgstu elegantišką, bet modernų įvaizdį, visada žinojau, jog norėsiu ilgos, su ilgomis platėjančiomis rankovėmis ir atvira nugara, suknelės.

modernios vestuves

Nuotakos įvaizdį papildė masyvūs, antikvariniai auskarai, sukurdami balansą su minimalistinio stiliaus šukuosena, įkvėpta Dolce & Gabbana 2015 m. pavasario/vasaros kolekcijos modelių.

Norėjau surištų plaukų, kurie atitiko elegantiškos, modernios nuotakos įvaizdį. Makiažui didelių reikalavimų nekėliau – pageidavau raudonų lūpų, o visa kita – vizažistės fantazija.

Modernų nuotakos stilių pagyvino laukinių alyvų puokštė, kurią surišo nuotakos mama. Argi ne puiki idėja, norinčioms natūralumo, paprastumo bei visur lydinčio alyvinio aromato? Jolita tarsi visoms primena: ne visuomet mokami dalykai yra geriausi – juk alyvų krūmas pavasarį žydi beveik po kiekvienu langu.

Jolita avėjo smailianosius nude spalvos batelius, kuriuos sendaikčių krautuvėlėje nupirko Donatas. Ten pat jaunikis rado aksesuarų ir savo įvaidžiui.

Donatas nenorėjo nei kaklaraiščio, nei varlytės, prie bendro įvaizdžio priderinome aukso spalvos seges ir sąsagas, įsigytas sendaikčių krautuvėlėje.

modernios vestuves

Veiksmas. Tuoktuvių dieną jaunieji norėjo duoti kuo daugiau laisvės tiek sau, tiek svečiams.

Santuoka buvo laiminama Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčioje. Kadangi pastaroji nepasižymi dideliu santuokų skaičiumi dėl šalia esančio Akropolio, mums puikiai tiko: norėjome ramiai pabendrauti su svečiais po ceremonijos ir nereikėjo grumtis su kitomis nuotakomis, laukiant savo eilės.

Atmosfera bažnyčioje buvo nepaprastai romantiška, tokią nuotaiką sukūrė jaunųjų pasamdyta smuikininkė. Tik įsivaizduokite: Jolitą prie altoriaus veda jos tėtis, o fone skamba jautri “Thousand Years” melodija…

modernios vestuves

Po ceremonijos visi rinkomės restorano „Pompėja“ terasoje. Nenorėjome tradicinių, ilgai trunkančių vestuvių, tad jaukus restorano kiemelis buvo kaip tik. 

Restorano dekorą jaunieji patikėjo artimiausiems – seserims ir draugams. Puošyba buvo minimali, derinta prie jaunųjų įvaizdžio. Dominavo balta spalva. Naudotos baltos ir melsvos alyvos, pom-poms’ai, žibintai, balionai, žvakidės.

Detalės. Jaunieji pasakoja, kad didžiausią dėmesį, organizuodami savo šventę, skyrė ceremonijai bažnyčioje bei maistui.

Svečius vaišinome restorano „Pompėja“ užkandžiais ir desertais, atsisakėme karštųjų patiekalų, kadangi šventė vyko terasoje. Norėjome ne kiekybės, o kokybės. Vestuvinį tortą užsisakėme iš „Bella Toscana“ kepyklos. Šį pasirinkimą lėmė šviežias ir tobulai skanus jų asortimentas. Pasirinkome tortą „Toscana“ su daug daug šviežių uogų. Norėjome lengvo ir neriebaus torto, vestuvinei atributikai neskyrėm reikšmės.

Kuri vestuvių dienos dalis Jums buvo mėgstamiausia, asmeniškiausia ir įsimintiniausia, kodėl? Galbūt yra kažkas, ką dabar darytumėte kitaip?

Pati ceremonija bažnyčioje ir, aišku, asmeninė fotosesija. Nieko nekeistume, nes viskas, ką patyrėme tą dieną, yra labai brangu ir net nekokios oro sąlygos suteikė tam tikro žavesio.

modernios vestuves

Savo šventei įamžinti Jolita ir Donatas pasirinko jauną fotografę Justiną Butkutę.

Jos fotografavimo maniera išsiskyrė iš kitų fotografų, nenorėjome linksmos, su daug papildomų rekvizitų fotosesijos. Justina fotografuoja reportažams, nuotraukose juntama bohemiška, moderni stilistika.

Jaunųjų pirštus puošė geltonojo aukso žiedai.

Norėjom paprasto dizaino žiedų iš geltonojo aukso, kurį padovanojo jaunojo tėtis. Žiedų vidinę pusę išgraviravome raidėmis „MV“, kurios turi atskirą istoriją.

Jolita, jeigu turėtumėte šansą duoti patarimą visoms ateities Nuotakoms, kurios dabar planuoja savo vestuves, koks jis būtų?

Darykit taip, kaip norit jūs, visi kiti arba jau turėjo tokią progą, arba turės. Nesistenkit visiem įtikti, nes vis tiek neįtiksit. Tą dieną galvokit tik apie save ir savo būsimą vyrą, nesileiskit būti užvaldomoms tam stresui, kuris sujaukia sudėliotas mintis.


___________

Vestuvių biudžetas: 2000 € // nuotakos suknelė: Diana Plentienė, DPart siuvykla // nuotakos šukuosena ir makiažas: Grožio Galerija // nuotakos auskarai: Šapokliak // nuotakos bateliai, jaunikio segė ir sąsagos:  Sendaikčių krautuvėlė // jaunikio kostiumas: H&M // fotografai: Justina Butkutė, Miško archyvas. // tortas: Bella Toscana // šventinis banketas: Pompėja // žiedai: Savanorių pr. 1