Kažkas mėlyno, šiek tiek naujo ir truputis skolinto

Šnekėdama apie vestuves, visada mintyse kurdavau baltų atspalvių dekoracijas, pastelines gėles, masyvaus medžio baldus ir visus kitus atributus, kurie man kažkada atrodė neatsiejami nuo šio žodžio. Taip jau nutiko, kad prieš dešimt metų šioje geografinėje platumoje iš rankų išsprūdęs ir į galvą nepažįstamajam atsimušęs kamuolys kardinaliai pakeitė tobulų vestuvių reikšmę mano mintyse. O kad nebūtų taip sudėtinga, noriu aprašyti jaukiausią šventę, kokioje tik esu dalyvavusi.

Gintarė ir Paulius ilgametė pora. Ir kai jie nešini balto vyno buteliu ir dviem baltais vokais įvirto pro mano namų duris, supratau – šį vakarą nejuokausime. Jie nusprendė padaryti „tai“. Taip, taip – susituokti. Apvainikuoti ilgametę meilę gali tik šventė, kurios kiekvienas aspektas išduoda, kokie artimi jaunieji yra vienas kitam.

gintare_paulius (290)

Susižadėjome 2011 metais. Paulius vis „zyzė“, kad nėra buvęs ant Kauno Prisikėlimo bažnyčios stogo ir vieną paskutinių gražių ir saulėtų rudens dienų tiesiog man pasakė – nuvažiuokim ten, ką? Aš sutikau. Abu grožėjomės horizontais, kai staiga atsisukusi pamačiau, kad jis jau priklaupęs. Nuo šitos akimirkos iki vestuvių praėjo beveik 2 metai.

Vaizdas. Vestuvės išsiskyrė nuosaikiu stiliumi. Viskas ką dėvėjo jaunieji, kuo dekoravo aplinką sukūrė neišdildomą šilumos ir stiliaus pojūtį. Jaunieji turėjo užsibrėžę vestuvių biudžetą, tad daug darbų atliko patys arba su draugų pagalba. Tad kiekvienas juto asmeninę pareigą padėti ir padaryti viską, jog šventė būtų pati geriausia.

Kartu su Pauliumi mąstėme, kokį pirmąjį šokį sušokus, kadangi visi valsai atrodė nuobodūs, ir priėjome išvados, kad norime išmokti Lindyhopo, nes tai beprotiškai smagus šokis. Taigi, šis sprendimas padiktavo visą vestuvių temą –pradėjome lankyti Lindyhopo pamokas ir ėmėme gyventi 50-ųjų dvasia, norėjome, kad viskas būtų retro stiliaus, kuo daugiau rankų darbo. Tam, kad vyrautų tam tikra tvarka ir bendrumas aprangoje, siųsdami kvietimus parašėme, kad nudžiugtume svečių drabužiuose išvydę mėlyną ar geltoną spalvas. Taip apribojome ir dekoro elementų spalvų gamą.

gintare_paulius (205)

Nuotaka dėvėjo lengvutę 50-ųjų stilistikos suknelę, kuri buvo kurta pagal užsakymą. Griežtas drabužio kirpimas ir lengvos medžiagos klostės suteikė įvaizdžiui valiūkiško žaismingumo. Avėti ryškiaspalviai aukštakulniai tapo aprangos akcentu. Plaukus puošė draugės atiduota medžiaginė gėlė.

gintare_paulius (46)

Rinkausi iš retro stiliaus trumpų suknelių, patiko šio modelio romantiška nugara ir subtilūs nėriniai. Taip pat tai, kad ji neperkrauta detalėmis ir blizgučiais.

Jaunikis dėvėjo specialiai jam kurtą ryškiaspalvį kostiumą. Kaip visada nepamiršo margų kojinių ir stilingos varlytės. Avelėms patinka žaismingi ir jaunatviški jaunikiai!

gintare_paulius (54)

Veiksmas. Oficiali vestuvių ceremonija vyko Kauno Rotušėje. Nenorėjome tuoktis bažnyčioje, nes abu nesame labai religingi, tačiau supratome, kad į Rotušę penktadienį darbo valandomis daug kas negalės atvažiuoti, todėl inscenizuotą apsikeitimo žiedais ceremoniją pakartojome ir šventės vietoje – Pauliaus tėvų sodyboje ant Kauno marių kranto. Šią vietą išsirinkome visų pirma dėl to, jog mūsų biudžetas buvo ribotas ir nusprendėme išnaudoti tą faktą, jog galime pakviesti visus į savą kampą gamtos apsuptyje.

gintare_paulius (422)

Visi jautėsi it namie. Čia pat lapsėjo jaunavedžių numylėtinė Braškė. Svečiai nesidrovėdami šniurkščiojo klausydami pačių jaunųjų kurtų priesaikų.

Įžadus skaitėme ir man tai buvo labiausiai jaudinanti visos dienos akimirka, kurią prisimenu dar iki dabar. Juos rašėme patys ir nelabai įsivaizduoju, kaip gali būti kitaip. Visos klišinės frazės iš knygų man atrodo netinkamos sakyti, kuomet stovi priešais savo žmogų ir kalbi iš širdies. Įžadus pasirašėme prieš savaitę ant seno pergamentinio popieriaus, juos perskaitę, susukom ir įkišom į butelį, kurį užkimšom ir užplombavom vašku.

gintare_paulius (480)

 Detalės. Šventės vietai puošti rinkau daiktus jau prieš pusmetį. Tam naudojau senus lagaminus, gaminau pom-poms burbulus, pirkau dekoratyvias vėliavėles, visų prašiau paskolinti įvairiausių stiklinių saldaininių. Stalo dekorui išrinkome geltonus mažus vazonėlius, kuriuose buvo citrinų, gubojos ir kitų gėlių kompozicijos

1978370_845435195473576_1132504969_o

Fotografą rinkomės pagal retro/vintažinį fotografavimo stilių ir, žinoma, kainą. Turėjome keletą kandidatų Vilniuje, bet po pirmo susitikimo su Mūsų Šventės šaunuoliais nebeliko jokių abejonių, kad tai bus jie. Jaučiausi lyg bendraučiau su senais pažįstamais, daugiau apie serialus ir keliones, nei apie gręsiančias vestuves ir fotografiją.

gintare_paulius (333)

Gintare, ar yra kažkas ką darytumei kitaip?

Mums mūsų vestuvių diena buvo tobula ir nieko nekeistume.

Pabaigai – patarimai būsimoms nuotakoms:

  • Bus daug lengviau, jei planuodamos susikursite tam tikrą vestuvių viziją, temą, rasite norimą detalę, kuri padiktuos tolimesnę eigą. Pvz.,  mes norėjome šokti Lindyhopą ir tai padiktavo visą vestuvių temą.
  • Nesamdykite savo šventei žmonių, kurie Jums nepatinka dėl savo asmenybės. Ieškokite tokių fotografų/vedėjų, kurie jums patinka, prie kurių jaučiatės jaukiai ir šalia kurių galėsite atsipalaiduoti ne tik Jūs, bet ir visi šventės svečiai.
  • Įpareigokite artimiausią draugę/piršlienę/liudininkę būti Jūsų dešiniąja ranka. Po jungtuvių ceremonijos reikės, kad kažkas paimtų iš Jūsų dovanojamas gėles (nes visų nulaikyti tiesiog neįmanoma), vokelius ir kitas dovanas, reikės, kad kažkas neleistų Jums pamesti vestuvių liudijimo ar rankinės.
  • Prieš vestuves iš daugelio nuotakų girdėjau, kad per šventę jos nespėjo nieko suvalgyti. Todėl nusprendėme po metrikacijos ceremonijos užeiti papietauti į jaukią ir stilingą Senamiesčio kavinę, kurioje ne tik visi užkandom, bet ir surengėm fotosesiją. Ir viskas išsipildė – tai buvo vienintelis maistas, kurį valgiau per visą dieną.
  • Tikra tiesa, kad niekas labiau negali sugadinti vestuvių šventės, negu Jūsų nusiteikimas, todėl reikia sau pažadėti, kad Jūsų niekas neišmuš iš vėžių ir mėgausitės šia diena visu šimtu procentų, kadangi ji ypatingai trumpa. Nieko nėra baisiau už piktą ir liūdną nuotaką.
  • Vestuvių dieną raskite laiko pabūti tik dviese. Dažniausiai tą dieną reikia visur bėgti, skubėti, bendrauti su svečiais, klausyti sveikinimų… Bet ši šventė yra dviejų žmonių meilės šventė, todėl raskite bent minutę pabūti dviese ir tiesiog pažiūrėti vienas kitam į akis.

__________________

Nuotakos ir jaunikio apranga: Diana Plentienė “DPart” siuvykla, Savanorių 213-2, Kaunas // Nuotakos bateliai: Zara // Nuotakos šukuosena – Audronė Senkauskienė, salonas Beauty Secret, M.Daukšos g. 16, Kaunas // Makiažas – Jurgita Martikonytė // Užkandžiai: kavinė “Kregždutė”  (didelio įspūdžio jų maistas nepaliko, kitąkart užsisakytume tik tortilijas, eklerus ir baklažanus) // Fotografas: Mano Šventė // Vedėjas:  Karolis Tiškevičius, kuris pravedė šventę taip, kad visi buvo užimti, plyštančiais iš juoko pilvais ir laimingi // Gėlių kompozicijos: Kristina Klimaitė – Janulionienė