Kalėdų dekoras 2015 metais. (1 dalis)

Artėjant laukiamiausioms metų šventėms, metas susimąstyti ne tik apie dovanas ir silkes su mišrainėmis, bet ir apie dekorą. Vis daugiau jaunų šeimininkių prisimena, kad – lygiai kaip ir vestuvėse – ne tik maistas yra stalo puošmena. Juk daug šventiškiau ir jaukiau, kuomet pagalvojame apie spalvas, indus, mažas smulkmenas, taip sukurdami Kalėdų dvasią. Tad šiandien norime Jums pristatyti šių metų Kalėdų motyvus ir akcentus:

  • Pavasaris. Skamba keistai, ar ne? Atrodo, žiema, Kalėdos, reikia sniego, baltumo, šalčio, tačiau visiškas sezono topas yra pavasario ženklai ar gyvūnai, būdingi labiau Velykoms, nei Kalėdoms (pavyzdžiui, zuikių, stirniukų, baltų, snieguotų gėlių, dygstančios žolės, žydėjimo, sprogstančių medžių motyvai). Visa tai sutinkama tekstilėje, kalėdiniuose žaisliukuose, dekore.
kaledos pavasaris

Nuotrauka: Florence Finds

kaledos dekoras

Nuotrauka: BHG

  • Šlovė rankdarbiams! Vilna, veltinis, jų akcentai vainikuose, aplink žvakides, buteliukus ir kitur karaliauja! Net jei neturite vilnos, svarbiausia pats pojūtis, kad kažkas padaryta savo rankomis (maža paslaptis: tai gali būti ir pirktas daiktas su „rankų darbo“ prieskoniu). Galite rankomis dažyti ar paišyti stalo įrankius ar indus, nusipirkti iš rankdarbių krautuvėlės permatomų eglutės burbulų ir ten prikratyti medžio pjuvenų… Išlaisvinkit fantaziją ir idėjų semkitės iš Skandinavijos – juk ten rustic dekoro karalystė.
kaledos dekoras

Nuotrauka: DigsDigs

kaledos dekoras

Nuotraukas: DigsDigs

kaledos dekoras

Nuotrauka: DigsDigs

  • „Namo“ forma: žvakidės – namukai, pagalvių užvalkalai su namukais ir panašūs grožiai. Tobuliausia, kuomet dominuoja balta spalva, kurią papildo kas nors ryškaus (laiko patikrintas derinys – balta + raudona).
kaledos dekoras

Nuotrauka: Nicety

kaledos dekoras

Nuotrauka: Hjarterum

kaledos dekoras

Nuotrauka: Hobby Craft

  • Elnio motyvas. Kiekvienais metais Kalėdos būna siejamos su kuriuo nors gyvūnu. Pamenat pelėdų, lapių maniją? Praėjusiais metais elnias jau buvo madingas motyvas, tačiau šiais metais koncentruojamasi į atskiras jo dalis, ypač ragus, kurie naudojami kaip servetėlių laikikliai, eglutės žaislai, žvakidės arba net maisto smeigtukai.
kaledos dekoras

Nuotrauka: Tone on Tone

kaledos dekoras

Nuotrauka: Pinterest

  • Angelo sparnų motyvas. Panašiai kaip ir elnio ragučiai, šis simbolis ir akcentas naudojamas taip pat visur: nuo stalo dekoro iki eglutės žaisliukų ar net vietoj pačios eglutės (puošiami dideli sparnai lemputėmis). Vyrauja vario, sidabro ar aukso spalvos.
kaledos dekoras

Nuotrauka: Cat Arzyna

Tikimės, kad pasisėmėte idėjų ir minčių, kurios padės ne tik lengviau prisišaukti išsiilgtą Kalėdų dvasią, bet ir paversti savo namus pavyzdiniais. Tegul grožis pripildo Jūsų širdis! Laukite tęsinio!

P.S. norėdami daugiau sužinoti apie kalėdinio stalo dekoro subtilybes arba tiesiog iš arčiau susipažinti su Baltų Avelių dekoratore Kristina, žvilgtelkit 2015-11-29 dienos laidą „Mes pačios“ (video).