Gyventi šia diena arba skubėk gyventi

Ar kada pagalvojote, kad šių dienų gyvenimas – tai nuolatinis bėgimas? Tarsi, patys to nesuvokdami, dalyvautume bėgimo varžybose. Pirmosios vietos nori visi. Tačiau ne kiekvienas jos nusipelno.

Skubame visi ir visur: užaugti, kuo greičiau pabaigti mokslus, įgyti išsilavinimą, sukurti šeimą ir t.t. Vėliau, kai gyvenime apsilanko gražuolė rutina ir tenka atlikti būtinąją išlikimo pareigą – dirbti -, nuolatinis skubėjimas įgauna pagreitį.

Visos turime bent keletą vaidmenų šiame improvizacijų spektaklyje – gyvenime: mama, dukra, žmona, draugė, darbuotoja ir dar daugybę kitų. Ir visos turime tas pačias 24 valandas per parą. Tačiau, priklausomai nuo atliekamų pareigų, siekių gyvenime, kiekvienam laikas tirpsta skirtingai.

Visuomenėje formuojamas sėkmingos moters įvaizdis apibrėžia šeimos židinio kurstymą, vaikų auginimą ir auklėjimą ir, žinoma, karjerą. Taip pat moteris privalo būti stulbinama gražuolė. Taip ir prasideda nesustabdomos bėgimo varžybos. Viską spėti ir dar atlikti aukščiausiu balu iš tiesų yra menas. Tad, norėdamos gauti geriausią įvertinimą, moterys visų pirma gyvena dėl kitų ir dažnai pamiršta save.

Žinoma, savo pareigas gyvenime atlikti yra būtina. Taip išmokstama daugybės dalykų, įgyjama nauja patirtis. Kad gyventų kokybiškai, žmogus turi nuolat judėti į priekį, įveikti dar nematytas kliūtis. Tačiau po viso to reikia pagalvoti apie save. Sustoti ir paklausti: ko noriu aš? Kas mane daro laiminga? Šioks toks egoizmas reikalingas kiekvienas moteriai. Juk sakoma, kad kiti mus mylėtų, pirmiausia turime mylėti save.

Nustebsite: lengva pasakyti – sunku padaryti? Ne visai taip. Viskas priklauso nuo jūsų požiūrio ir situacijos suvokimo. Jei kasdien prabusite su šypsena ir meile sau, atrasite laiko ne tik kasdienams darbams nudirbti, bet spėsite ir palepinti save. Įpročiai yra formuojami per tam tikrą laiką, tad jei jau šiandien  pradėsite juos keisti, skirti bent šiek tiek laiko sau, tikėtina, greitu metu tai taps natūralia dienos dalimi.

Nuotrauka: Michelle Chant

Baltos Avelės pataria: pabėkite nuo rutinos užsiimdamos smagia veikla! Štai keletas atrakcijų, kurias galite išbandyti:

  • šokiai,
  • tapybos pamokos,
  • ekstremalus šuolis parašiutu,
  • ekskursija po miesto požemius,
  • makiažo sau kursai.

Galbūt norite veiklos, kuri suartintų su šeima, draugais? Suplanuokite smagią kelionę aplink Lietuvą! Arba šėliones prie jūros tik su draugėmis ir paprastus, bet širdžiai mielus kavos gėrimo ritualus. Jus džiugina neįtikėtinos knygų istorijos? Pasinerkite į raidžių pasaulį.

Baltos Avelės pažada: laikas, skirtas sau, atpalaiduos ir įkvėps naujiems darbams. Jo atrasti sau tiesiog privalote! Juk sakoma, laiminga žmona – laiminga šeima. Tad mylėkite save, rūpinkitės savimi ir gyvensite harmoningai. Sustabdykite akimirką, išgyvenkite ją su šypsena ir, svarbiausia, neskubėkite.